SPA nad morzem

Willa Atena to nie tylko znakomity miejsce na nocleg w Świnoujściu, lecz również domowe SPA. Jeśli więc szukasz miejsca oferującego różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne, masaże lecznicze i relaksacyjne  lub hotelu ze SPA nad morzem w Świnoujściu – zapraszamy do nas!

 

Masaż całego ciała

Cena zabiegu: 100 zł

Masaż ten polecamy wszystkim, którzy pragną zregenerować swoje siły. Masaż zwany 'klasycznym' działa wielowymiarowo. Przede wszystkim – przeciwbólowo. Dzięki niemu poprawia się odżywianie tkanek, a mięśnie całego ciała – regenerują się. Napięcie mięśniowe, które spowodowane jest codziennym stresem – wyraźnie zmniejsza się. Co więcej, zwiększa się elastyczność i sprężystość mięśni. Masaż klasyczny powoduje również redukcję tkanki tłuszczowej, poprzez przyspieszenie przemiany materii. W trakcie zabiegu zwiększa się przepływ krwi i limfy.

Do masowania używamy specjalnych środków ułatwiających tę czynność np. oliwki, kremu do masażu, talku lub maści leczniczej. Najczęstszymi sposobami masowania są techniki tradycyjne, takie jaki rozcieranie, głaskanie, wyciskanie, przesuwanie oraz oklepywanie. Jakie korzyści płyną z masażu? Przede wszystkim sprawia on osobie masowanej przyjemne uczucie odprężenia i głębokiego relaksu. Całe ciało staje się rozluźnione, znikają wszystkie dokuczliwe bóle i napięcia.

Regularne stosowanie masażu zdecydowanie polepsza samopoczucie, a także koryguje istniejące zmiany układu kostnego. Po każdym zabiegu masażu odczuwalne jest wyraźnie mniejsze napięcie w kręgosłupie, plecach i karku. Masaż klasyczny poprawia również wygląd skóry. Dzięki niemu jest ona dużo bardziej dotleniona i ukrwiona.

 

Masaż pleców

Czas trwania zabiegu: 30 minut

Cena: 50 zł

Dolegliwości bólowe pleców i kręgosłupa to symptom naszych czasów. Najczęściej dotyczą one osób prowadzących siedzący tryb życia. Specjalnie z myślą o nich oferujemy manualny masaż pleców i kręgosłupa, który już po kilku minutach usuwa nieprzyjemne napięcie mięśni i poprawia krążenie. Dodatkowo, masaż niweluje ból spowodowany przez różnego rodzaju zmiany zwyrodnieniowe i urazowe. Doskonale usuwa również dolegliwości bólowe powstałe na skutek działania długotrwałego stresu i zmęczenia.

 

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny (plecy, nogi) 45 minut – 70 zł

Masaż relaksacyjny całego ciała: 60 minut – 120 zł

Celem masażu relaksacyjnego jest wprawienie mięśni, skóry i całego układu krążenia w stan przyjemnego pobudzenia. Równocześnie, tego rodzaju masaż kojąco oddziałuje na nasz układ nerwowy. W szybki sposób równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, usuwa nieprzyjemne, mimowolne napięcie mięśni, przywraca zdrowy, prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi. Masaż relaksacyjny, dzięki swemu rozluźniającemu działaniu jest pomocny nawet dla osób cierpiących na bezseność.

 

Masaż odchudzający

Czas trwania zabiegu: 45 minut

Cena: 100 zł

Nadwaga i otyłość to druga, po chorobach kręgosłupa, dolegliwość, która dotyka coraz więcej osób we wszystkich cywilizowanych krajach na świecie. Dla naszych gości, którzy zmagają się z tym problemem, polecamy masaż odchudzający. Masaż ten przede wszystkim rozbija i rozdrabnia podskórną tkankę tłuszczową. W dalszej kolejności, usuwa szkodliwe dla zdrowia toksyny z organizmu. Ponadto, skutecznie poprawia ukrwienie skóry i mięśni, co bezpośrednio wpływa na przyspieszenie procesów przemiany materii.

Do masażu odchudzającego używamy specjalnych kremów zawierających substancje roślinne, stymulujące metabolizm komórek, likwidujące tkankę tłuszczową oraz ułatwiające usuwanie toksyn i nadmiaru wody. Najczęściej masowanymi częściami ciała są uda, pośladki oraz brzuch. Podczas serii zabiegów odchudzających wskazane jest wykonywanie ćwiczeń oraz przestrzeganie odpowiedniej diety. Informujemy, że w pojedynczych przypadkach masaż odchudzający może być nieco nieprzyjemny dla osoby masowanej, ze względu na pojawiające się uczucie bólu przy stosowaniu technik wymagających użycia dużej siły.

 

Masaż limfatyczny

Czas trwania zabiegu: 50 minut

Cena: 110 zł

Jak sama nazwa wskazuje, celem tego typu masażu jest usprawnienie krążenia limfy, a tym samym zapobieganie powstawania chorób spowodowanych jej zastojem. Masaż limfatyczny jest pomocny również w likwidacji obrzęków zastoinowych oraz wysięków limfatycznych. Wydatnie skraca także czas resorpcji siniaków i krwiaków. Warto podkreślić oczyszczające działanie masażu na cały organizm – skuteczne usuwanie zbędnych produktów przemiany materii. Zabiegi masażu limfatycznego stosuje się również po przebytych chorobach zakaźnych, nowotworowych, po terapii sterydowej czy też jako efekt wspomagający proces odchudzania.

 

Masaż świecą

Czas trwania zabiegu: 60 minut

Cena: 150 zł

Zabieg ten polega na masowaniu całego ciała przy użyciu aromatycznej świecy. Masaż tego rodzaju znakomicie nawilża skórę, sprawiając przy tym, że jest gładka i miękka. Przyjemny zapach oraz ciepło promieniujące podczas topnienia świecy, wprowadzają klientki w stan głębokiego relaksu i kojącego rozluźnienia.

 

Peeling całego ciała

Czas trwania zabiegu: 30 minut

Cena: 80 zł

Zabieg ten przeznaczony jest zarówno dla kobiet, jaki i mężczyzn! Peeling doskonale oczyszcza, ujędrnia, wzmacnia i wygładza skórę, pobudza mikrocyrkulację. Ponadto, delikatnie natłuszcza i optymalnie nawilża skórę. Na koniec zabiegu stosujemy balsam lub ampułkę serum.

 

Maska czekoladowo-algowa

Maska na ciało czekoladowo-algowa: 75 minut – 150 zł.

Maska dla każdego rodzaju skóry, dla kobiet i mężczyzn. Odżywia, wygładza i nawilża skórę, poprawia jej kondycję oraz koloryt. Dzięki przyjemnemu zapachowi, poprawia nastrój i działa relaksująco, powoduje przypływ sił witalnych, pozostawia na skórze przyjemny czekoladowy aromat, redukuje tkankę tłuszczową. Dla osób przemęczonych, i zestresowanych poprawia nastrój psychiczny.

 

Maska na ciało – czerwone wino

Maska na ciało – czerwone wino + peeling: 150 zł

Maska dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Przeznaczona dla osób zestresowanych i zmęczonych, odchudzających się i walczących z cellulitem. Intensywnie nawilża, eliminuje toksyny (detoks) odmładza, ujędrnia i wygładza skórę, stymuluje metabolizm i poprawia mikrocyrkulację.

 

Mineralis – błoto z Morza Martwego

Mineralis – błoto z Morza Martwego na ciało + peeling: 75 minut – 140 zł

Stosowany przeciwreumatycznie, przyspiesza przemianę materii, redukuje cellulit, ujędrnia skórę. Działa wyszczuplająco, leczy zmiany łuszczycowe.

 

jacuzzi

Borowina na kręgosłup

Czas trwania zabiegu: 30 minut

Cena: 45 zł

Borowinę stosuje się w stanach bólowych mięśni, stawów oraz bólach pochodzenia reumatycznego.

 

Borowina na dłonie

Czas trwania zabiegu: 30 minut

Cena: 45 zł Zabieg ten polecamy osobom cierpiącym na dolegliwości bólowe mięśni, stawów, a także przy bólach pochodzenia reumatycznego.

 

Sauna

sauna

Czas trwania: 120 min

1 osoba – 35 złotych, 2 osoby 25 zł/os.

 

Sauna Infrarot

Czas trwania: 50 minut

1 osoba – 35 zł, 2 osoby 25 zł/os.

 

Jacuzzi

Czas trwania: 30 minut

1 osoba – 50 zł/os., 2 osoby – 40 zł/os.

 

Parafina na dłonie

Czas trwania: 30 minut, cena: 50 zł

Kąpiel rąk w aromatycznej soli, peeling, parafina, krem.

 

Parafina na stopy

Czas trwania: 50 minut, cena: 60 zł

Kąpiel stóp w aromatycznej soli, peeling, parafina, krem.